Рождественски пост
Св. прпрок Авдий. Св. преподобни Варлаам и Иоасаф, индийски принц, и неговия баща, цар Авенир. Св. мъченик Варлаам. Св. мъченик Аза и на 150 воини с него. Св. мъченик Илиодор Прочети повече
Търсене в сайта: | Търсене на дата в календара: |
Трябва да обърнем особено внимание на едно от еретическите сборища, в които участва и Българската „патриаршия“, и най-вече на заключителния документ приет от него.
Един от инициаторите на срещата е патриарха на Румъния Даниил. Припомняме някои моменти от живота на този ВОДЕЩ СВЕТОВЕН ИКУМЕНИЧЕСКИ ЕРЕСИАРХ, И ОБЩИТЕ МУ ЛИТУРГИИ С ПАПАТА И С НАШИ МИТРОПОЛИТИ:
„Папа Франциск и патриарх Даниил в общо моление, с православен и католически хор. Като братя, папа Франциск и румънският православен патриарх Даниил влязоха в новата катедрала в Букурещ, посветена на спасението на народа, открита през ноември миналата година, съобщи Ватикан нюз, цитирана от news.bg.
|
Ето с кого още съмолителстват икуменическите водачи:
Русенския митрополит Наум присъства на молебен за патриарх Даниил и взе участие в тържествено заседание на Св. Синод на Румънската православна църква. На 28 октомври 2017 г. в Патриаршеската катедрала в Букурещ „Св. Константин и Елена” се извърши молебен по случай десетата годишнина от интронизацията на Румънския патриарх Даниил. |
Икуменическото сборище, за което става въпрос е „Конференция относно вселенското движение в богословското образование и православния църковен живот“, което се проведе в Сибиу, Румъния, от 9 до 12 ноември 2010 г.
ВПЕЧАТЛЕНИЕ ПРАВЯТ ОСЪЩЕСТВЕНАТА ОБЩА СЛУЖБА И МОЛИТВИ С МОНОФИЗИТСКИ И ПРОТЕСТАНТСКИ ЦЪРКВИ, КАКТО И ОТКРОВЕНО ЕРЕТИЧЕСКИТЕ ИКУМЕНИЧЕСКИ КЛАУЗИ В ПРИЕТИЯ ДОКУМЕНТА!
Ето какво бе отразено в медиите:
„По инициатива на Световния съвет на църквите, с благословията на патриарх Даниил от Румъния и благодатното гостоприемство на митрополит проф. д-р Лаурентиу от Ардеал, със съдействието на православния богословски факултет „Андрей Сагуна“ от Сибиу и с Митрополит проф. д-р Генадий Сасимски (Вселенска патриаршия), изпълняващ ролята на модератор, представители на различни източноправославни църкви (Вселенска патриаршия, Александрийска патриаршия, Антиохийска патриаршия, Московска патриаршия, Румънска патриаршия, Българска патриаршия, Църква на Кипър, Църква на Гърция, Църквата на Полша, Църквата на Албания и Православната църква в Америка), от Ориенталските православни църкви (разбирай еретическите монофизитски противохалкидонски църкви – б.р.) Сирийска патриаршия на Антиохия и цял Изток, Етиопска църква Тевахедо, от Конференцията на европейските църкви (CEC) (поредно сборище от различни протестантски, католически, монофизитски и псевдоправославни църкви – б.р.) и богословските институции се срещнаха в Сибиу, за да разгледат и направят предложения относно „Вселенското движение в богословското образование и в живота на православните църкви.“
Конференцията бе открита в параклиса на православния богословски факултет „Андрей Сагуна“ с ОБЩА СЛУЖБА, водена от митрополит Лаурентиу.
Наред с дискусията и различни презентации, програмата включваше МОЛИТВА и посещения в известните Музеи на традиционните икони от стъкло.
Основната цел на срещата беше да се разгледа как православните църкви и богословски училища са се включили в модерното икуменическо движение от самото му начало и какви стъпки напред могат да предприемат днес.
Установи се, че богословските институции чрез своите преподаватели и възпитаници са изиграли решаваща роля за православното участие в икуменическото движение и те са допринесли значително за:
- разработване на икуменически етос в православните църкви чрез участие в икуменически събори като представители на техните църкви;.. - преподаване на икуменически изследвания в образователни институции на различни нива...
Богословските възпитатели са поверени на църквите с икуменическо-богословската формация на следващите поколения духовници, църковни водачи и опитен персонал, участващ в икуменическата работа.
Предложения приети на конференцията:
1. ... Православните църкви трябва да използват своите богословски факултети и семинарии като академични лаборатории, за да предизвикат дискусия по остри въпроси, обсъждани в икуменическите кръгове. Трябва да се направи опит да се включат всички православни гласове в това, особено онези, които може би са най-против диалога.
2. Възприемането на самокритичен подход, в дух на смирение, е от съществено значение за диалог и ОБЩУВАНЕ с други християни и вярващи от други религии.
3. Православните църкви са се възползвали добре от вселенското движение. Това им позволи да преодолеят възможното връщане към изолация, и да се срещнат с други християни и да заздравят братските отношения...
4. За да се подобри нивото на междухристиянските и междуконфесионалните изследвания в православните богословски училища, да се насърчи премахването на ПРЕДРАЗСЪДЪЦИТЕ... Високото ниво на православното богословско образование беше подчертано като свидетелство за КАТОЛИЧЕСТВОТО НА ПРАВОСЛАВИЕТО и като коректив към сектантството.
6. Съществува ясна необходимост от разработване на подходящи, справедливи, не-полемични православни методики за преподаване за други християнски богословски доктрини, други религии и икуменическата идеология.
7. Православните богословски училища трябва да търсят преподаватели от богословските училища на други християнски църкви и други религии, които да представят собствената си гледна точка за своята вяра и да взаимодействат, да общуват, обсъждат и дискутират с православните студенти и преподаватели. Трябва да се насърчават посещенията на православни ученици-богослови в местата за поклонение и богословските училища на други църкви и вероизповедания.
9. Подчертано е значението на включването на студентите богослови, като бъдещи ПАСТОРИ и учители на църквата в процеса на вселенско богословско размишление и образование.
11. Дейностите на WCC, регионалните икуменически организации, националните църковни съвети и двустранните диалози трябва да бъдат публикувани по-подробно в местните църковни публикации, телевизионни и радиостанции, уебсайтове и др.
13. Необходими са инициативи за обучението на православните учители, духовенството и миряните да участват компетентно и всеотдайно в междухристиянски и междуконфесионален разговор и дейности...
14. Богословските институции трябва да бъдат насърчавани да подкрепят събития на местно и енорийско равнище, които включват възможно най-много хора в Седмицата на МОЛИТВАТА за християнско единство и други междухристиянски и междуконфесионални инициативи, включително посещения на други места за поклонение. Те също така трябва да насърчават инициативи за организиране на общи християнски и междуконфесионални организации за... защита на правата на човека и демокрацията.
15. Трябва да се създадат повече възможности за православните от възможно най-много местни църкви да служат на длъжностни лица в икуменическите организации."
(„Inter-Orthodox consultation on the ecumenical movement in theological education and Orthodox church life“ Sibiu, Romania, 9-12 November 2010, World council of churches official website - oikoumene.org)
(Будители предупреждават, че източнициците съдържат богохулна, икуменическа агитация)
Ето и други подобни еретически сборища с техните антиправославни решения:
9-то събрание на ССЦ в Порто Алегре 2006 г.
Икуменическата медия „Двери“ (към ада – б.р.) обяснява: „По решение на Св. Синод на БПЦ Видинският митрополит Дометиан и Варненският и Великопреславски митрополит Кирил ще вземат участие в Деветата асамблея на Световния съвет на църквите (ССЦ), която ще се проведе в Порто Алегре, Бразилия от 14 до 23 февруари 2006 г... Участието на архиереите в асамблеята митрополит Кирил обясни с „желанието ни да видим равнището, на което се намира икуменическият диалог в момента”. Все пак изпращането на митрополити на форума в Бразилия показва заинтересованост на висшето ръководство на Църквата ни от въпросите на християнското единство и отношенията между отделните християнски изповедания в глобализиращия се свят.“
В сводката на православие.бг (друга икуменическа българска трибуна – б.р.) беше заявено: „ІХ-ата Асамблея на Световния съвет на църквите ще се проведе в Порто Алегре, Бразилия, от 14 до 23 февруари 2006 година, под мотото „Преобрази света, Боже, в Твоята благодат”. Асамблеята ще бъде време за срещи, МОЛИТВА, ПРОСЛАВА и обсъждане за хиляди християнки и християни от целия свят.
Делегацията на Московската патриаршия, състояща се от 21 члена от Русия, Украйна, Беларус, Молдова, Балтийските държави, Централна Азия, Западна Европа и Южна Америка, ще бъде предвождана от (добре известния ни - б.р.) Иларион (Алфеев), (тогава -б.р.) епископ на Виена и Австрия и представител на Руската православна църква пред европейските институции. Очаква се Негово високопреосвещенство Кирил, митрополит Смоленски и Калининградски, председател на Отдела за външни връзки на Московската патриаршия (ДНЕС ПАТРИАРХ НА РУСИЯ), да присъства на откриването на Асамблеята. Българската православна църква ще бъде представлявана от митрополитите Кирил и Дометиан, които ще имат статут на наблюдатели...“
Трябва да уточним, че католиците също се водят наблюдатели на асамблеите на ССЦ, И В СЪЩОТО ВРЕМЕ СА ОСНОВЕН ДВИГАТЕЛ НА ИКУМЕНИЗМА.
Световният съвет на църквите е общност, обединяваща повече от 340 протестантски, англикански, православни, униатски и други църкви от повече от 100 страни и представляваща около 550 милиони християни.“
Асамблеята през 2006 г. беше една от най-представителните сбирки на "християните", провеждани някога - с над 4000 участници от икуменически организации и групи, делегати от 348 църкви-членове, наблюдатели и посетители от цял свят.
Разглеждайки основните въпроси на християнското единство, Асамблеята прие декларация наречена „ПРИЗОВАНИ ДА БЪДЕМ ЕДНА ЦЪРКВА“, в която ССЦ и неговите членове да дават приоритет на въпросите за ЕДИНСТВОТО, КАТОЛИЧЕСТВОТО, КРЪЩЕНИЕТО И МОЛИТВАТА.
КАКТО ПИСАХМЕ, НА СРЕЩАТА ПРИСЪСТВАТ И ПРЕДСТАВИТЕЛИ ОТ Б“П“Ц - МИТРОПОЛИТИТЕ ДОМИТИАН И КИРИЛ (ВЪПРЕКИ, ЧЕ ЗА ПРЕД СВОИТЕ МИРЯНИ ЦЪРКВАТА ИМ УЖ НАПУСНА ССЦ).
Среща на православните членове на Специалната комисия на WCC
Chambésy, Швейцария, 2-5 декември 1999 г.
Някои от решенията на срещата:
7. Православните приветстват преоткриването на църковното единство между протестантските църкви, което се проявява в общението между тях и взаимното признаване на служенията.
9. ...търсим структури на управление, процеси на диалог и форми на сътрудничество, които ще поставят пред всички църкви предизвикателството на стремежа към ХРИСТИЯНСКО ЕДИНСТВО... Търсим християнска солидарност, която оспорва прозелитизма и мисионерската конкуренция. Търсим израз на вселенската визия, която НЯМА ДА БЪДЕ ДОМИНИРАНА в ТЕОЛОГИЧЕН, ЕКЛЕЗИОЛОГИЧЕН, културен и процедурен план от нито една гледна точка. (ТОЕСТ ТУК ЛЪЖЕПРАВОСЛАВНИТЕ ПРИЗНАВАТ ОФИЦИАЛНО ЕРЕТИЧЕСКИТЕ ЕКЛЕЗИОЛОГИЧНИ ПОЗИЦИИ НА ВСИЧКИ 328 ЦЪРКВИ-ЧЛЕНОВЕ НА ССЦ. ТОВА ОЗНАЧАВА, ЧЕ СЕ СЪОБРАЗЯВАТ И НЯМА ДА „ДОМИНИРАТ“ НАД ВСИЧКИ ТЕЗИ БОГОХУЛНИ ЕРЕСИ И НЕ ИСКАТ ПОКАЯНИЕ ОТ АНАТЕМОСАНИТЕ ЕРЕТИЦИ).
Следва СЪЩЕСТВЕНО продължение................
Източниците ще бъдат цитирани в края на последната статия от тази поредица.
†
ВИЖТЕ ОЩЕ ЛЪЖОВНОТО КРЪЩЕНИЕ В БЪЛГАРСКАТА „ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА“ Отстъплението от вярата наречено "нов стил" Какво Бог ни е завещал относно Преданието НАЧАЛОТО НА ОТСТЪПЛЕНИЕТО ОТ БОГА Хронология на отстъплението от Бога БЕЗЗАКОНИЕТО ПРЕД БОГА НА СЪВРЕМЕННИТЕ СВЕТОВНИ ДЪРЖАВИ И ОБЩЕСТВА ОТНОСНО СЪКРАЩАВАНЕТО НА ЛИТУРГИИТЕ, ТАЙНСТВАТА И ТРЕБИТЕ В НОВОСТИЛНАТА ЦЪРКВА ОТНОСНО ПРЕМАХВАНЕТО НА ОГЛАШЕНИЕТО За Петровият пост и въпросите, които поражда ОТНОСНО КОРЕНА НА ЗЛОТО, НАЧАЛОТО НА ОТСТЪПЛЕНИЕТО НА РОДНАТА НИ „ЦЪРКВА“ И БЪЛГАРСКАТА СХИЗМА Ислямската духовна същност на българската „православна“ „църква“ ''СВЯТ'' ЛИ Е РУСКИЯТ ЦАР НИКОЛАЙ II ''Свят'' ли е Серафим Саровски ДУХОВНИТЕ ПРЕСТЪПЛЕНИЯ И МАСОНСКАТА ПРИНАДЛЕЖНОСТ НА РУСКАТА ЗАДГРАНИЧНА ЦЪРКВА ДОГМАТИЧЕСКОТО ОТПАДАНЕ НА БЪЛГАРСКАТА ''ПРАВОСЛАВНА'' ЦЪРКВА ОТ ПРАВОСЛАВИЕТО Опит за разкриване дълбочината и многообразието на сатанинските духовни мрежи Изобличение на иудеите от светците и духовниците на Църквата OТНОСНО СТРОЯЩИЯ СЕ В МОМЕНТА ТРЕТИ ЙЕРУСАЛИМСКИ ХРАМ И ДОШЛИЯ АНТИХРИСТ Ритуалните убийства на управляващите Относно магиите, дявола и демоните ЗАЩО НАЧАЛОТО НА КРАЯ ЗАПОЧВА ОТ УКРАЙНА ЗАПОЧВА НОВОТО МАСОВО ИУДЕЙСКО ЖЕРТВОПРИНОШЕНИЕ Кой всъщност воюва от двете страни на фронта в Украйна Коалициите в идващата глобална война ОКУЛТНАТА СЪЩНОСТ НА СИМВОЛИТЕ И ЦЕЛИТЕ НА ЗАПОЧНАЛИТЕ ВОЙНА И КРИЗА Есхатология в края на човешката история ПРОГРАМА ЗА ИЗТРЕБВАНЕ НА БЪЛГАРСКИЯ НАРОД Християнството на българите и техните владетели ИСТОРИЯ НА СЛАВЯНОБЪЛГАРСКАТА ИМПЕРИЯ Защо гласуването е грях пред Бога Разделеният и завладян днешен български народ Относно бесовската ''мъдрост'' на този свят Катехизиси - обяснения на вярата от светиите Пътешествие към древната Христова вяра Списък на подвижните и неподвижни празници в православната Църква, указания за пости и задушници Относно старостилния икуменизъм Свещената борба против антихристовата религия на икуменизма и изчадието му-новостилието КОЙ ПРЕДИЗВИКВА КРИЗАТА И КАК ЩЕ ЗАВЪРШИ ЗАПОЧНАЛОТО КРАЯТ НА ЕРЕТИЦИТЕ, НОВОСТИЛЦИТЕ И СТЪЛБОВЕТЕ НА ''ПРАВОСЛАВНИЯ'' ИКУМЕНИЗЪМ Против лъжовния страх от „осъждане” Относно отцеругателството и националното предателство ПАСТИРСКО ОКРЪЖНО ПОСЛАНИЕ ПРОТИВ МАСОНСТВОТО СЪЩНОСТТА И ЦЕЛТА НА ЮДОМАСОНСКАТА ОКУЛТНА САТАНИНСКА РЕЛИГИЯ КАК ДА СИ СПАСЯВАМЕ ДУШИТЕ В ТЕЗИ БЕЗБОЖНИ КРАЙНИ ПРЕДАНТИХРИСТОВИ ВРЕМЕНА